OCR | אלבום דיגיטלי | סריקת מסמכים | סריקה

מאמרים

 

סריקת מסמכים | סריקה המאה ה-21

בעידן הטכנולוגי בו אנו מצויים, המעבר לשיטת התיוק האלקטרוני, הופך לנדרש, לא רק בהיבט הפנימי של ניהול החברה, כי אם גם בהיבטי ניהול התקשורת החיצונית עם המשרדים, הלקוחות והרשויות השונות.

תחום זה של סריקת מסמכים אותנטיים והפיכתם למסמכים דיגיטאליים מצוי במגמת עלייה, ומקבל ביטוי אף בחקיקה ובהתנהלות השוטפת של רשויות החוק וחברות עסקיות במשק הישראלי, מתוך הבנה וראייה – כי זהו "דור העתיד" וכי שיטת ניהול המשרד באמצעות ארכיון אלקטרוני, הינה השיטה השולטת בעולם כיום.

ביולי 2005, חתמה שרת המשפטים על תיקון תקנות העדות (העתקים צילומיים) ובכך למעשה אישרה להגיש מסמכים סרוקים במחשב לבתי המשפט. מטרת יוזמי הפרויקט היא שעד סוף 2007 יעברו כל בתי המשפט לנהל את ענייניהם באמצעות מחשבים, ללא ניירת. כך למשל, יוכלו עורכי דין המייצגים אזרחים לשגר את כל מסמכיהם באמצעות הדואר האלקטרוני. עד כה, ניתן היה להגיש רק מסמכים מקוריים או צילומים שלהם, אבל במשרד המשפטים הוחלט לעדכן כאמור את חוק העדות.

מדובר בתיקון הקובע את הכללים שבהם סריקה של מסמך תהיה קבילה בבית משפט, ללא צורך בהגשת המקור. משמעות התקנות היא שארגונים המבקשים להשמיד מסמכים ולשמור אותם בצורה ממוחשבת בלבד יוכלו לעשות זאת מבלי לחשוש כי לא יהיו קבילים בבית משפט.

כמו כן, בינואר 2007, החל פרויקט "נט המשפט" שאמור לחולל מהפכה בדפוסי העבודה של בתי המשפט ולאפשר לפעול בלא תיקי נייר. התנהלות הדיונים באולמות המשפט תהיה בלא תיקי נייר, והשופטים ידונו כשלפניהם התיקים הסרוקים על צגי מחשב.

 

 

 

פרוייקט בתי המשפט ללא נייר יוצא לדרך - Ynet
מסקר שערכה ועדת המחשוב באמצעות מכון דחף של מינה צמח עולה כי 97 אחוז מעורכי הדין בארץ עובדים באמצעות מחשב, וכי 80 אחוז מהם לא יזדקקו לסיוע כדי להתחבר לפרויקט הממוחשב
להמשך המאמר...

 

 

מותר להגיש מסמכים סרוקים לבתי המשפט - Ynet
עד כה, ניתן היה להגיש רק מסמכים מקוריים או צילומים שלהם, אבל במשרד המשפטים הוחלט לעדכן את חוק העדות
להמשך המאמר...

 

 

תקנות העדות (העתקים צילומיים) תש"ל 1969
 
להמשך המאמר...

 

 

תקנות העדות (תיקון) התשס"ה 2005 - מתוך דיני רשת
 
להמשך המאמר...

 

 

תקנות העדות (תיקון) התשס"ה 2005 - קובץ התקנות, משרד המשפטים
 
להמשך המאמר...

 

 

הצעת חוק: העתק ממוחשב = מקור  - www.law.co.il
הממשלה פרסמה השבוע הצעת חוק המיועדת להשוות את מעמדו של העתק מסמך לזה של המסמך המקורי. בכך יבוטל סופית "כלל הראיה הטובה ביותר", אשר מנע עד כה הגשת מסמכים סרוקים ומצולמים כראיה.
להמשך המאמר...

 

 

רקע אודות חתימה אלקטרונית - מתוך אתר משרד המשפטים
השימוש הגובר באינטרנט ובאמצעים אחרים של תקשורת אלקטרונית מחייב להתאים את ספר החוקים למציאות החדשה. אחד התנאים המרכזיים להצלחה במשימה זו הנו הסדרת מעמדה ותוקפה של החתימה האלקטרונית. הכנסת נענתה לאתגר ע"י חקיקת חוק חתימה אלקטרונית...
להמשך המאמר...

 

 

נייר עמדה של שימוש בחתימה אלקטרונית לחתימת מסמכים לצרכי מס
 
להמשך המאמר...

 

 

חוק חתימה אלקטרונית התשס"ה 2001

 
להמשך המאמר...

 

 

מצגת אודות חוק חתימה אלקטרונית - מתוך אתר משרד המשפטים
 
להמשך המאמר...

 

 

פתרונות ניהול וסריקת מסמכים
הארגון הממוצע מוצף במסמכים - קבצי exel ,WORD ,pdf , הודעות אמייל, פקסים וגיליונות אלקטרוניים, שמערכות המחשוב מייצרות ומפיצות בתוך הארגון. עומס זה...
להמשך המאמר...

 

 

סריקת מסמכים בחכמה - חלק א' (נכתב על ידי דוקיומנטס - סריקת מסמכים)

לקוחות רבים המבקשים לבצע סריקה בעצמם או להיעזר בספקי שרותי סריקה נוטים לחשוב כי סריקה ברזולוציה גבוהה תיתן תוצאות טובות יותר. סורק מקצועי מאפשר סריקה ברזולוציה מכסימלית של 600 DPI. סריקה בעוצמה המירבית...
להמשך המאמר...

 

 

סריקת מסמכים בחכמה - חלק ב' (נכתב על ידי דוקיומנטס - סריקת מסמכים)

סריקה של מסמכים משרדיים האמורים להיות מאוחסנים כגיבוי בשרת הארכיב או מסמכים האמורים להישלח אחר כבוד בפקס, חשוב שתיעשה במחשבה תחילה, בעיקר אם היא מתבצעת במכשירים משולבים.
להמשך המאמר...

 

 

יתרונות וחסרונות של שירותי הסריקה
כל חברה המנהלת משרד באופן שוטף מפיקה מדי יום כמות עצומה של מסמכים, בנוסף לתיקים ומסמכים אשר קיימים ומתויקים בארונות המשרד ובארכיבים החיצונים.
להמשך המאמר...

 

 

חתימה דיגיטלית - מתוך ויקיפדיה
חתימה דיגיטלית היא תת-קבוצה של מושג כללי הנקרא חתימה אלקטרונית. מקובל לראות בחתימה אלקטרונית שם כללי לאמצעי אלקטרוני מסוים המפיק מידע...
להמשך המאמר...

 

 

תוכונת זיהוי טקסט OCR (נכתב על ידי דוקיומנטס - סריקת מסמכים)
תוכנת OCR מסייעת לתהליך חיפוש הטקסט הרצוי במסמכים, כך שכל נייר שנסרק למערכת המחשוב יהיה בעל יכולת אחזור מהירה ויכות קריאה, כאילו שנוצר מלכתחילה כקובץ דיגיטלי.
עם הפעלת פונקצית החיפוש...
להמשך המאמר...

 

 

 
ארצות-הברית: הסנאט אישר את האמנה נגד פשיעה מקוונת
ה- Council of Europe's Convention on Cybercrime מבקשת לייעל את המאבק בפשיעה באינטרנט באמצעות הרמוניזציה של דינים לאומיים (השוואת העקרונות הקבועים בחקיקה של כל מדינה), שיפור בדרכי החקירה והגברת שיתוף הפעולה הבינלאומי בחקירת עבירות מחשב.
להמשך המאמר...

 

ישראל: דואר אלקטרוני רשום - הסוף?
הממשלה החליטה במפתיע למשוך מהכנסת את הצעת החוק שנועדה לעגן את מעמדו של דואר אלקטרוני רשום. נראה כי הסיבה למשיכתה המפתיעה נעוצה בחילוקי דיעות בין משרדי הממשלה הנוגעים בדבר (משפטים, תקשורת ואוצר). בכנסת סבורים שהצעת החוק הממשלתית הוגשה בטרם היתה בשלה דיה. ואמנם, בגלגוליה האחרונים היא עברה שינויים מהותיים.
להמשך המאמר...

 

 

קנדה: ראיות אלקטרוניות אינן שונות מראיות מוחשיות
בית-המשפט העליון בקולומביה הבריטית פסק, כי לצורך הליכי המצאת ראיות במהלך משפט, אין כל הבדל בין מסמכים הנמצאים על-גבי כונן קשיח של מחשב, מחשב נישא וקונסולת משחקי וידאו, לבין מסמכים השמורים בארון מסמכים. בית-המשפט קבע כי עליו לאזן תמיד בין אופיין הוחדרני של הראיות המבוקשות, אל מול ערכו הראייתי של מידע זה.
להמשך המאמר...

 

 

כתב אלקטרוני, מאת עו"ד חיים רביה
ערב ראש השנה פרסם משרד המשפטים את דו"ח הוועדה לבדיקת בעיות משפטיות הכרוכות במסחר אלקטרוני. זהו מסמך עב-כרס (140 עמודים) המקיף סוגיות כדוגמת מסמכים אלקטרוניים ודרישת הכתב, חוזים אלקטרוניים, אחריות ספקי שירות לתכנים שחיברו צדדים שלישיים, הגנת פרטיות באינטרנט וחתימות אלקטרוניות.
להמשך המאמר...

 

 

הראיה הטובה ביותר? אין דבר כזה, מאת עו"ד חיים רביה

כלל הראיה הטובה חל כאשר בעל דין מבקש להגיש מסמך לשם הוכחת תוכנו, להבדיל מהוכחת קיומו. הוא דורש שהמסמך שיוגש יהיה המסמך המקורי, ולא העתקו. "הסיבה המונחת ביסודו של כלל זה היא שהמקור משקף את המידע המלא ביותר, ובמיוחד לענין היבטים מעבר לתוכנו של המסמך, למשל, החזות הפיזית של המסמך בדמות סוג דיו ונייר", מסביר התזכיר. "יתירה מזו, הובע חשש שקבילות העתקים עלולה להכניס בשערי בית המשפט מסמכים שיש בהם משום זיופים או טעויות בתום לב".
להמשך המאמר...

 

 

ראיות אלקטרוניות - חלק ראשון, מאת עו"ד חיים רביה
ההוכחות היו חד-משמעיות: בידי בעל הגלריה היו תמונות של פסל הברונזה שנגנב; רישומי המחשב של מערכת האזעקה הראו כי בשעה 03:16 נותקה המערכת; רגע לאחר מכן תעד הווידאו הדיגיטלי דמות עטוית מסכה חולפת במהירות במסדרון לאולם התצוגה - והשומר הכפות השלים את הפרטים החסרים. לבית המשפט לא היה ספק.
להמשך המאמר...

 

 

ראיות אלקטרוניות - חלק שני, מאת עו"ד חיים רביה
ראיות אלקטרוניות מציבות אתגר חדש בפני ההליך המשפטי. משפטנים רגילים לחשוב בראיות מקובעות, מוחשיות וברורות. לראיות דיגיטליות אופי שונה לגמרי: בעוד שעל-פי רוב קל להבחין בניסיונות לזיף חפץ פיסי, הראיה האלקטרונית נתונה לשינויים תמידיים וניתן לחולל בה מניפולציות בלא להותיר לכך זכר. זאת ועוד, בעוד שמהותה של ראיה מוחשית ברורה על-פניה ("פסל הוא לעולם פסל", כלשון המאמר הקודם), מידע דיגיטלי אינו אלא מספר.
להמשך המאמר...

 

 

ראיות אלקטרוניות - חלק שלישי, מאת עו"ד חיים רביה
מידע אלקטרוני שונה באופן מהותי מראיות חפציות. בעוד שראיה פיסית היא מקובעת, מידע דיגיטלי משתנה כל העת - בין אם כחלק טבעי מתהליך, בין אם מחמת תקלה ובין אם מחמת התערבות זדונית (כדוגמת וירוס מחשב). בעוד שסימני השינוי בולטים בראיה חפצית, ראיה אלקטרונית יכולה להשתנות בלי שיוותר לכך סימן - ולעולם איכות ההעתק הדיגיטלי זהה לאיכות המקור.
להמשך המאמר...

 

 

מהי חתימה אלקטרונית, מאת נמרוד קוזלובסקי
במהלך דברינו ציינו את דבר קיומן של טכנולוגיות המבטיחות את מהימנות המסמך האלקטרוני ואת האותנטיות שלו. פיתוחים טכנולוגיים חדשים מאפשרים לעמוד בבירור על זהותו של שולח מסר אלקטרוני, לאמת את זמן משלוח המסר ולהבטיח כי לא נעשו כל שינויים במסר מעת שליחתו. שימוש בטכנולוגיות אלה חיוני לקיומם של יחסי סחר ברשתות מחשבים פתוחות דוגמת האינטרנט. לעיתים מזומנות צדדים לעיסקה ברשת האינטרנט אינם מכירים זה את זה ומבקשים לוודא את זהותו של העומד מנגד.
להמשך המאמר...

 

 

על אחריות גורם מאשר לפי חוק חתימה אלקטרונית, מאת עו"ד חיים רביה 
הכנסת אישרה אתמול (26 במרץ 2001) בקריאה שניה ושלישית את חוק חתימה אלקטרונית, התשס"א-2001. החוק מסדיר את מעמדן הראייתי של חתימות אלקטרוניות, קובע את נפקותן של תעודות אלקטרוניות (תעודות המאשרות, כי פלוני הוא בעל אמצעי מסוים לאימות חתימה – המקבילה המקוונת לתעודת זיהוי) ומורה כיצד צריכים לפעול גורם מאשר (Certificate Authority), המנפיק תעודות אלקטרוניות.
להמשך המאמר...

 

 

עיון בתמצית אלקטרונית כתחליף נאות לגילוי מסמכי המקור, מאת עו"ד חיים רביה 
החלטה קצרה שניתנה לפני כשבוע על-ידי כב' השופטת דליה דורנר מבית המשפט העליון (רע"א 2450/01 רובינשטיין ואח' נ' עין טל (1983) בע"מ ואח') מקפלת בתוכה קביעה חדשנית: ריכוז נתונים דיגיטלי יכול שיבוא במקום מסירת מסמכי המקור לצד שכנגד. יתרה מזאת, "לדרך זו, של שימוש במסמכים אלקטרוניים, יתרונות על-פני שימוש במסמכים המקוריים לבדם", קבע בית המשפט. "בין היתרונות ניתן למנות חסכון בעלויות, ייעול ההליך, העלאת רמת הדיוק, פשטות האחזור, נוחות הסקת המסקנות ועוד, לפי נסיבות העניין...
להמשך המאמר...

 

 

טכנולוגיות מידע והגנת הפרטיות, מאת עו"ד חיים רביה 
הקמת רשות היא מהלך חריג בישראל. הוא מתרחש אחת לעשור. בימים אלה מקדם מנכ"ל משרד המשפטים, אהרון אברמוביץ', מהלך חריג כזה. הוא מבקש להקים רשות משפטית לטכנולוגיות מידע והגנת הפרטיות. נישא ברוח הגבית שמקורה בפרשת הסוס הטרויאני, אברמוביץ' הודיע שהרשות קום תקום בתחילת 2006. הרשות כבר מתוקצבת ומתוקננת למועד זה. היחידות שיאוגדו תחתיה – רשם מאגרי המידע, רשם הגורמים המאשרים והרשם שאמור לפעול לפי חוק נתוני אשראי – מודעים לדברים.
להמשך המאמר...

 

 

כיצד תוכיח רשומת מחשב? מאת עו"ד חיים רביה
חוק המחשבים, התשנ"ה-1995 חולל "מהפכה זוטא" בדיני הראיות, כאשר הכשיר את קבילותן של רשומות מוסדיות בכלל ורשומות מחשב בפרט. אלמלא עשה כן היו רשומות מחשב בלתי-קבילות בהליך שיפוטי מחמת כלל הראיה הטובה ביותר והכלל האוסר על עדות שמועה.
השינוי עוגן בפקודת הראיות (נוסח חדש), תשל"א-1971 שקבעה בסעיפים 35 ו- 36 את העקרונות הבאים: "רשומה מוסדית" היא מסמך, לרבות פלט מחשב, אשר נערך על ידי המדינה, רשות מקומית, עסק או כל מי שמספק שירות לציבור - וזאת במהלך פעילותם הרגילה של אלה.
להמשך המאמר...

 

 

חוק הנתונים הביומטריים – הכצעקתה? מאת עו"ד דן אור-חוף
עוד לפני שהחלו הדיונים על החלטת הממשלה המאשרת את הצעת החוק ליצירת תעודות זהות ומאגר נתונים ביומטריים, פורסמו בכלי התקשורת דעות רבות בגנותו של החוק המוצע. השאלה, אם אכן בנטילת טביעות אצבע ותצלום תווי פנים מאזרחי ישראל גלומה פגיעה כה קשה ובלתי הפיכה בזכויות אדם, אינה פשוטה כלל ועיקר.
תזכיר חוק תעודת זהות, מסמך נסיעה ומאגר מידע ביומטריים, התשס"ח- 2008" מבקש לשלב בתעודות זהות ובדרכונים שתי טביעות אצבע ותצלום פנים ממוחשב של בעל התעודה.
להמשך המאמר...

 

 

ישראל: הצעת חוק קובעת שהעתק ממוחשב = מקור
הממשלה פרסמה השבוע הצעת חוק המיועדת להשוות את מעמדו של העתק מסמך לזה של המסמך המקורי. בכך יבוטל סופית "כלל הראיה הטובה ביותר", אשר מנע עד כה הגשת מסמכים סרוקים ומצולמים כראיה.
דברי ההסבר להצעת החוק לתיקון פקודת הראיות (מס' 15 ) (מקור והעתק כראיה), התשס"ו-2006 מבהירים את הרקע לה במלים אלה: "בשנים האחרונות, מהפכת המידע חוללה שינויים מרחיקי לכת שהעמידו בספק את המשך תועלתו של "כלל הראיה הטובה ביותר".
להמשך המאמר...

 

 

ישראל - מסמך שנסרק ובוער = מסמך מקורי
שרת המשפטים חתמה על תיקון לתקנות העדות (העתקים צילומיים), המקנה למסמך שנסרק למחשב מעמד של מסמך מקור, בכפוף למספר תנאים. בכך ניתן יהיה להגיש מסמכים סרוקים כראיה בהליך משפטי למרות שאינם עונים על "כלל הראיה הטובה ביותר" המחייב להגיש את מקור המסמך ולא את העתקו. כך קובע התיקון: מסמך סרוק של מסמך שבוער מקורו, ישמש ראיה לכאורה בהליכים משפטיים אם נתקיימו בו התנאים האלה:...
להמשך המאמר...

 

 

ישראל: ירידה דרמטית בזרם הספאם העברי
ביום שני האחרון נכנס לתוקפו התיקון לחוק התקשורת, האוסר על משלוח דברי פרסומת בדואר-אלקטרוני ובאמצעים טכנולוגיים אחרים, מבלי שניתנה הסכמה מפורשת בכתב ומראש של הנמען. נראה, שמאז כניסתו של החוק לתוקף, מסתמנת ירידה דרמטית בזרם הספאם העברי. כך מדווחת ספקית האינטרנט בזק בינלאומי, המתבססת על נתוני תלונות של לקוחות בענין זה.
להמשך המאמר...

 

 

 

דף הבית | אודותינו | מבנה הקבוצה | שאלות נפוצות | מאמרים | חנות | סופט קופי בקהילה |  | הצעות עבודה | | צור קשר |

סופט קופי | משרדי הנהלה: בית מישורים, רח' השילוח 4, פתח תקוה | לשכות סריקה: סניף חשמונאים- מהר"י קפאח 4. סניף אלעד- פנחס בן יאיר 21
info@softcopy.co.il   טל’ 03-9231111  פקס 03-9236688

קבוצת סופט קופי | סריקה בבית הלקוח | לשכת סריקה | סריקת מסמכים - סריקת שרטוטים | סריקה - OCR | יעול תהליכי סריקה
ציוד סריקה ביתי | OCR אודות | OCR - מידע | תהליך סריקה סריקת מסמכים | אלבום דיגיטלי

 
נבנה ע"י משרוקית ניו-מדיה